Sağlık

Diyet Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Diyet Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kilo kaybı için farklı yaklaşımlar uygulayarak başarılı olabilirsiniz. Hızlı kilo diyetlerini unutun, eğer sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kalori kısıtlaması yaparak ve kas yapıcı gıdalar ile beslenmek gerekir.  Protein, lifli gıdalar ve kaliteli yağlar kullanarak zayıflayabilirsiniz. Kahve,  çay, baharatlı gıdalar ve proteinli zengin besinler kas metabolizmasını artırarak yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenize neden olur. Diyet öncesi bilinmesi gerekenler;

Woman measuring waistline

Yağ yakımı ile hızlı kilo vermek için kalori kısıtlamasına gitmelisiniz. Kas kütlesi vücut direncinizi artırır, egzersiz hareketleri sağlığınızı artırarak hızlı kilo verebilirsiniz.  Protein bakımından zengin gıdalar vücut için ihtiyaç olurken yağ yakımını da kolaylaştırmış olur.

Kilo vermenin temel yolları şu şekilde olabilir.

Trans yağları kesinlikle bırakmalısınız, çünkü hücre zarlarının yarısı trans yağları ile dolu olduğu için Toksinler dışarı atılamıyor. Eğer kas kütlesi oluşturmak istiyorsanız doymuş yağlara ihtiyacımız var, bunlar nelerdir, tere yağı, omega-3 ve omega-6 yağlara ihtiyacımız vardır. Fındık ve balık yağları konsantrasyonu artırır. Sağlıklı kilo vermek için uyurken de yağ yakabilirsiniz.

12702370_ml

-İçecek olarak yeşil çay ve kahve tüketebilirsiniz. Kalori yakmaya yardımcı olur. Gece siz uyurken yağları yakarak kilo vermenizi sağlar.

-Protein, ağırlıklı diyet çok önemlidir, Bilimsel çalışmalar tarafından da kanıtlanmıştır. Proteinli gıdalar kolay sindirilir ve uyku sırasında emilerek gece boyunca kas kütlenizin oluşumuna yardımcı olur.

01-8-key-facts-to-boost-your-metabolism-workout

– Biber,uyurken kilo vermenin en etkin yollarından biri de biber yemek. Bilimsel çalışmalarda biber yağ yakmak için en etkin yollardan biri olduğunu göstermiştir. Baharatlar keza aynı şekilde tüketebilirsiniz.

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı