Sağlık

Diş Ağrılarına Evsel Çözümler

Diş Ağrılarına Evsel Çözümler

Dişlerimize ne kadar iyi bakarsak bakalım çürümesine ve ağrımasına çözüm bulamıyoruz. Gevşek dolgular, diş arasında bulunan boşluklar, diş köprüsünde oluşan boşluklar ve ağrılar, çürükler, apse ve diş eti iltihapları ve diş eti hastalıkları gibi bir çok nedenden oluşan ağrılara maruz kalınıyor. Gecenin bir yarısında oluşan ağrılara doktorunuza gidene kadar geçici evsel çözümler ile rahatlayabilirsiniz.

3-surprising-toothache-causes2-1240x756

İşte size diş ağrılarına geçici evsel çözümler:

-Karanfil veya yağı

Sinirleri uyuşturan bir baharattır. Ancak tehlikeli olabilir, karanfil yağını bir pamuğa sürerek ağrıya dişinize yerleştirin. Karanfili un haline getirip ağrıyan bölgeye yerleştirin. Karanfil antiseptik özelliklere sahip olduğundan ağrıyı geçirir.

dis-agrisinda-karanfil-tohumu-ve-karanfil-yagi ayurveda-herbs

-Zencefil ve pul biber

İkisini de ezerek eşit miktarda karıştırın ve ağrıyan bölgeye yerleştirin, diş etine değdirmeyin yaktığında ağrı geçecektir, çünkü beyine ağrı ile ilgili giden sinyal yer değiştirerek yakıyor sinyali gidecektir.

06-home-remedies-for-a-headache-ginger 366011

-Tuzlu su

Kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı tuz katarak karıştırın ve gargara yapın. Diş çevresini temizleyerek şişliği azaltmaya ve ağrıya iyi gelecektir.

Baking-Soda

-Çay

Nane çayı uyuşturma özelliğine sahiptir, 1 çay fincanına 1 tatlı kaşığı kuru nane koyun suyunuz kaynar olsun, çay soğuduktan sonra gargara yapabilir ve içebilirsiniz.

522802031_XS

-Buz

Plastik torba içerisine buz koyarak ağrıyan tarafınıza yanak üzerinden buz torbasını 15 dakika bekletin ağrıyı alacaktır.

kapak_resmi-14-30gco6r34klvdj2z7z68lc

-Sirke

Sirkeli su ile gargara yapın hem ağız içini dezenfekte edecek hem de ağrıyı alacaktır.

file24438

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı