Güzellik

Civanperçeminin Sağlık ve Güzelliğe Etkileri

Civanperçeminin Sağlık ve Güzelliğe Etkileri

Uçucu yağlar kozmetik sanayinde, güzellik ürünlerinde ve parfüm sanayinde sürekli kullanılmaktadır. Bu tür yağların iyi yönlerinden biri de sağlığa ve güzelliğe inanılmaz etkilerinin olmasıdır. Civanperçemi uçucu bir yağdır, mevcut bulunan güzellik ürünlerinde özellikle dünyada kozmetik ürünlerinde sık kullanılan bir bitkisel yağdır.

h44piuE-WpV2zPbW-FP-PtRgL24khC9EFqn1d3klpgs

Cildinizi güzelleştirmek ve cilt güzelliği için civanperçemini kaynatarak cildinize sürülmesiyle hem kızarıklıkları giderir, hemde cildiniz güzelleşerek parlak bir görünüm oluşur. Aynı zamanda kızarıklıkları giderir, kuru ciltleri nemlendirir, egzama gibi hastalıkları iyileştirme özelliğine sahip şifa kaynağı bir bitkidir.

 

Civanperçemi sağlığa olan etkileri şu şekilde tanımlamak gerekir:

1-Yaraları iyileştirici özelliği vardır. Civanperçemi işlenerek yağ haline getirilerek yaralara sürülür ve iyileştirici özelliği vardır. Antiseptik olarak kullanılabilir.

FIG+YARROW_Portrait_LadiesAll

2-Spazm giderici olarak yapılan araştırmalarda vücudun aşırı kasılmalarına yardımcı olduğu gözlenmiştir.

3-Sindirim bozukluklarında kullanılarak rahatlama sağlamıştır, aynı zamanda bağırsakları iyileştirmiştir.

4-Terletici özelliğinden dolayı vücutta biriken toksinleri atarak zayıflamayı sağlamaktadır.

5-Balgam söktürücü olarak kullanılır, soğuk algınlığında, burun tıkanıklıklarında bir iki damla kullanılarak solunum yollarını açıp temizlemektedir.

6-Yumuşatıcı olarak kozmetik sanayinde kullanılmaktadır. Civanperçemi esansiyel yağı cildin genç görünmesinde, sağlıklı olmasında, akne izlerini ve diğer cilt sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Hamilelikte oluşan çatlak izlerini, yara izlerini bir kaç hafta içinde kullandığınızda izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

imagesF1AL90N5

7-Uykusuzluk tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. Sinir sisteminde ve beyinde aynı zamanda kaslarda yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır.

8-Civanperçemi uçucu yağı hipertansiyon gibi sorunlarda herhangi bir yan etkisi olmadan kullanılmaktadır. Kan basıncını aşağı düşürmektedir. Civanperçemi Faydaları saymakla bitmez, kan damarlarının açılmasında, sırt ve romatizmal ağrılarda, kemik erimesinde kullanılmaktadır.

Zararları gebelikte ve alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı