Güzellik

Cilt Sıkılaştırıcı Serum

Cilt sıkılaştırıcı serum, yaş belirtilerini tersine çevirerek her zaman güzel ve sağlıklı kalmanızı sağlar. Hanımlar yaşlanmayı ve kırışıklıkları hiç sevmezler, ancak yer çekimi kanunu denilen kural ister istemez boyun eğmek zorunda bırakıyor.

Yaşlanmayı maalesef kabullenmek zorunda bırakıyor, ancak bu süreci yavaşlatacak bir tür kurallar var, mesela serum, maskeler ve sağlıklı beslenmek gibi, ikisini aynı anda yapmak gerekir.

Zira sadece içeriden beslenmek yeterli gelmeyebilir, cildi sıkılaştırıcı serumlar ve nemlendiriciler ile cildi dışarıdan da korumak gerekir.

Mucize serumları akşamdan kullanarak  cildi hem nemlendirmek hem de beslemek açısından önemli, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayabilir ve kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

Serum ve maskeler cildi dışarıdan gelecek olan güneş, rüzgar ve kuru hava gibi etkenlerin verdiği zararları tamir ederek cildin yenilenmesine katkıda bulunur.

Cildi sıkılaştıracak ve hücrelerin yenilenmesini sağlayacak uçucu yağlar.

1-Tatlı badem

İçerisinde D, E, B1,B2,B6, Vitaminler, kalsiyum, potasyum, magnezyum gibi önemli elementler ve E vitamini bulunur. E vitamini cildi besleyerek kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Badem yağı hafif, yan etkileri bulunmayan ve cilt tarafından kolayca emilir. Göz altlarındaki mor halkaları, yara ve güneş izlerini, lekeleri büyük ölçüde azaltır ve cildi besler. Antioksidan özelliklerinden dolayı tatlı badem yağı  UV hasarlarına karşı cildi koruyarak sağlıklı, yumuşak ve esnek olmasını sağlar.

A vitamini içeriği ile akne ve sivilce oluşmasını önler, hassas ciltler için de güvenli kullanılabilir.

Yaş belirtilerini tersine çevirmekle birlikte cildinizin bebek cildi gibi pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlar.

2-Selvi ağacı yağı ( cypress)

Güçlü bir sıkılaştırıcı olan yağ, kılcal damarları sıkılaştırır ve kan dolaşımını sağlayarak cildin sıkı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Antibakteriyel, antimikrobik olan selvi ağacı yağı, damarları sıkılaştırarak, ciltte oluşan kırmızılıkları ve kılcal damar görüntülerini giderir.

3-Kuşburnu yağı

Cildin içerisine derinlemesine nüfuz eden hücrelerini yenileyerek kollajen üretimini sağlayan muhteşem bir yağdır. İçerisinde C vitamini, omega-3 ve 6 bulunan ve retinoik asit bakımından zengin cildi sıkılaştırarak parlaklık verir, tahriş olmuş ciltleri onararak iyileştirir.

4-Geranium essental yağı

Kan dolaşımını artırır ve cildi yenilemeye yardımcı olur ve cilt rengini düzeltir.

Serum tarifi

4 damla kuşburnu yağı

4 damla tatlı badem yağı

5 damla selvi ağacı yağı

5 damla geranium yağı

Tüm yağları bir cam şişede birleştirerek karıştırın, akşamdan yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın, cildi nemlendirir, cildi sıkılaştırıcı, anti aging serum cildinizi pürüzsüz ve gençleşmiş hissedersiniz.

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı