Güzellik

Cilt, Saç ve Sağlık İçin Narın Şaşırtıcı Yararları

Cilt, Saç ve Sağlık İçin Narın Şaşırtıcı Yararları

Kırmızı ve yumuşak taneleri olan asırlardır bir çok faydasından bahsedilen nar, lezzetli birer meyve olmasının yanı sıra içerisinde vitamin ve mineraller bulunmaktadır. İran ve Orta Asya kökenli olduğu söylenmektedir. Bir çok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır. Tansiyona, cilt hastalıklarına , sağlık ve güzelliğe faydası vardır.

narın yararları

  1. Kalp sağlığına faydaları, vücuttaki kolesterol seviyelerin düzenlemeye yardımcı olur.
  2. Kanseri önler, DNA hasarı, kanserin büyümesini önler. İçinde bulunan antioksidanlar hasarlı hücrelerin yenilenerek meme, kolon, prostat, lösemi ve tümör önlenmesinde faydalıdır.
  3. Kilo kaybına neden olur, yağ hücrelerini azaltarak zayıflamaya yardımcı olur.
  4. Kas ağrısına karşı korur, kas ağrılarını hafifletir ve vücuttaki şişkinliği önler.
  5. Bağışıklık sistemini artırarak hormonal dengesizlikleri önler, içinde bulunan esansiyel B, C vitamini vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
  6. Sağlıklı ve kusursuz bir cilt oluşturmaya yardımcı olur. Yağda bulunana antioksidanlar zararlı serbest radikallere karşı cildi korumak için sebum oluşturur. Hormonal dengesizliklerin düzenlenmesine yardımcı olur.
  7. Cildi canlandırır, pürüzsüz ve yumuşak hale getirir.
  8. Cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olur. Egzama, sedef ve güneş yanığı gibi cilt sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Cilt üzerinde yaşlanmayı engeller ve kırışıklıklar engeller. İçinde bulunan C vitamini cildin elastikiyetini artırarak cildin parlak ve genç kalmasını sağlar.
  9. Güçlü ve güzel saçlar için, saçları canlandırmak ve güçlendirmek için nar tanesi yağı kullanılmalıdır. Kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçların büyümesini sağlar. Doğal nemlendiricidir, saçın beslenmesini sağlar. Kepek ve saç dökülmesini önler.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı