Güzellik

Cilt Neden Kurur?

Cilt Neden Kurur?

Cildimizin suyu tükendiğinde koruma fonksiyonlarını kaybeder ve çevresel saldırılara karşı  savunmasız kalır. Cildimizde su içeren cilt bezleri tarafından üretilen yağlar ve kendi nemlendiricileri vardır. Bu cilt katmanları cildimiz yoluyla su kaybeder ve cildin kurumasına neden olur.

cilt kuruluğu1 cilt kuruluğu3

Kuru ciltte bir çok hastalıklar belirir, ekzama, kontakt dermatit, sedef, deri dökülmeleri ve soyulmaları gibi bir tür belirtiler ortaya çıkar. Kuru ciltte kaşıntı ve mantar hastalıkları da oluşabilir. Kışın klimalı yerlerde nemsiz ortamlarda cilt kurur ve soyulur, pullanmalar meydana gelir. Uzun ve sıcak banyolar, deterjanlar, temizlik sırasında cildin doğal yağlarının yok olarak kurumasına neden olur.

cilt kuruluğu2

Kuru ciltte erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Kırışıklıklara yol açar ve lekeler oluşur. Güneş ışığı da cildi kurutur ve kırışıklıkların görünümünü artırır. Dolayısıyla nemlendiriciler kırışıklıkları tamamen çözmez, ancak geçici bir çözümdür. Bol su içerek cildin nem ve yağ tabakasını geri kazandırmalısınız. Güneşe çıkmadan önce önlem almalısınız, başlık kullanmadan, nemlendirici kullanmadan korumasız güneşe çıkmamalısınız.

cilt4

Yaşlanmamak, cildin nem dengesini korumak en önemlisi de erken yaşlanmamak için geleceğe yatırım yapın. Cildin nem tabakasını koruyarak erken yaşlanmadan kurtulabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı