Güzellik

Cildiniz İçin Faydalı Gıdalar

Cildiniz İçin Faydalı Gıdalar

Cildimiz güzelliğimizin aynasıdır, güzel bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Bunun için illede pahalı kozmetik ürünleri kullanmanıza gerek yok sadece gerekli ve doğru gıdalar alındığında cildinizin güzelleşmesi ve pürüzsüzleşmesi mümkün. Cildiniz için faydalı gıdalar;

 

Domates

Eğer cildinizin daha genç görünmesini istiyorsanız domates yemeye başlayın ; domates en güçlü antioksidan karotenoitlerden biri olan likopen içerir, likopen cilt dokusunda yoğunlaştıkça güneş ışınlarının neden olduğu serbest radikal bazlı hasarları ve cilt yaşlanmasını azaltır. Her gün 1 domates yemeniz yeterli olacaktır (mevsiminde tüketmeye dikkat edin).

 

Ton Balığı

İçerdiği Omega 3 sayesinde pürüzsüz ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Bitter Çikolata

Antioksidanlar bakımından oldukça zengin olan bitter çikolata en doğal yağlardan biri olan kakao yağı içerir, kakao yağı vücut sıcaklığında kolayca eriyerek cilt tarafından absorbe edilir. Kakao yağı iyi bir nemlendiricidir ve cilt tarafından hızlı emilir buda cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı görünümlü olmasını sağlar. Cildiniz kakao yağına herhangi bir alerjik reaksiyon göstermiyorsa ve kilo alma endişeniz yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Nar

Antioksidan bakımından zengin bir meyve olan nar cildin kan akışını düzenler ve çizgilerin azalmasına yardımcı olur. Güne 1 nar ile başlamanız cildinize parlaklık verir.

 

Ceviz

Cildinizin elastikiyetini artırmak istiyorsanız her gün bir avuç ceviz tüketebilirsiniz. Ceviz kollajen üretimini sağlar.

 

Fasulye

Cildinizden lekeleri uzak tutmak için tüketebilirsiniz, fasulye bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve bolca çinko içerir. Düzenli olarak barbunya fasulye yiyerek güzel ve berrak bir cilde sahip olabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı