Güzellik

Çene Altı (Gıdık) Sarkmasını Önleyin

Çene Altı (Gıdık) Sarkmasını Önleyin

Kadınların en önemli organlarından biridir boyun, yüzünüz ne kadar güzel olursa olsun boynunuz sarkmış ise genç ve güzel görüntünüzü kaybedersiniz.

Otururken öne eğilmek, sürekli başın öne doğru durması, duruş bozuklukları, kilo alıp vermek, tiroid hastalıkları ve yaşla birlikte boyun kırışıklıkları başlamaktadır.

Boyun sarkmaları bazan gençlerde de olabiliyor, boynunuza masaj yaparak, duruşunuzu dikleştirerek, boyun maskeleri ile birlikte sağlıklı beslenme ve egzersiz ile birlikte boyun  sarkmasından kurtulabilirsiniz.

Çene Altı (Gıdık) Sarkmasını Önleyin

Yatış yönteminiz de kırışıklıklara neden olabiliyor, sıt üstü yatmanız ve boynunuza göre yastık kullanarak da boyun sarkmasını önleyebileceğiniz yöntemlerden biridir.

Sigara, alkol, diyet, gebelik, yanlış cilt bakım ürünleri, güneşin zararlı etkileri ve biraz da genetik faktörler boyun sarkmasının diğer nedenlerindendir.

Aşağıda vereceğimiz boyun sarkmasına karşı tedavi yöntemlerini haftada en az iki kez uygulamaya çalışın.

Çene Altı (Gıdık) Sarkmasını Önleyin

 

Boyun sarkmasına evde yapabileceğiniz doğal yöntemler:

1-Yumurta beyazı

Yumurta beyazı doğal büzücü olduğu için en iyi çarelerden biridir, cildi besleyen hidro lipidler gevşemiş cildi kaldırmaya yardımcı olur.

Yumurta beyazını köpürtene kadar çırpın ve boynunuza ve yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekleyin, sonra ılık su ile durulayın.

Yumurta beyazı

2-Limon

Limon kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur, cildi sıkılaştırarak erken yaşlanmaya karşı korumuş olur.

Limon suyunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın, eğer yaranız varsa üzerine sürmeyin yakabilir, 15 dakika bekletin sonra ılık su ile birlikte durulayın, günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Limon

3-Aloe vera

cildi sıkılaştırır, jelin içinde bulunan malik asit sarkmayı önleyerek cildi esneklik vererek sarkmayı önler.

Aloe vera jeli boynunuza ve yüzünüze birlikte uygulayın 20 dakika bekleyin, ılık su ile durulayın, haftada en az 3 kez uygulayın.

Aloe vera

4-Salatalık

Salatalık doğal büzücü, aynı zamanda ferahlatıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir.

Salatalığı rendeleyin ve yoğurt ile birlikte karıştırarak buzdolabında 1 saat bekletin, daha sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayarak 20 dakika bekleyin, sonra ılık su ile durulayın.

Salatalık

5-Zeytinyağı

İçerisinde bulunan A, E vitaminleri sayesinde  yaşlanmayı önleyici etkileri ile sarkmayı önlerken cildinizi de nemli tutacaktır.

Zeytin yağını ılıtın ve boynunuza aşağıdan yukarı doğru masaj yapın ve boynunuzu tülbent ile başınızın üzerinde bağlayarak 20 dakika bekletin. Hindistan cevizi, üzüm çekirdeği, jojoba, badem yağı ve argan yağı da masaj olarak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı

6-Limon suyu ve bal karışımı

Limon suyu ve balı karıştırın, içine bir kaç damla zeytinyağı ekleyerek boynunuza ve yüzünüz masaj yaparak uygulayın, günde iki kez uygulayabilirsiniz, cilt tedavisinde önemli olan bal, büzücü limon ve vitamin deposu zeytin yağı ile birlikte yaşlanma etkilerini ortadan kaldırarak cilt sarkmasını önleyecektir.

Limon suyu ve bal karışımı

7-Gül suyu

Gül suyu cildi ferahlatır ve gevşek cildi sıkılaştırır, yatmadan önce ve sabah kalktığınızda gül suyu ile birlikte boynunuza ve yüzünüze masaj yapın, her gün uygulayın.

Gül suyu

8-Tarçın ve zerdeçal

Tarçın ve zerdeçal kolajen üretmeye yardımcı olarak cildi sıkılaştırır.

Tarçın ve zerdeçal eşit miktarlarda karıştırın, ardından bir kaç damla zeytin yağı ekleyin, yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekletin, sonra ılık su ile birlikte durulayın, haftada 3 kez uygulayın.

Tarçın ve zerdeçal

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı