Sağlık

Candida Mantarı İle Savaşan Gıdalar

Candida Mantarı İle Savaşan ve Antifungal Özelliklere Sahip Gıdalar

Probiyotik ve antifungal gıdalar vücudun kendi detoksifikasyon süreçlerine yardım ederek candida mantarından kurtulma sürecine yardım etmektedirler.

 

Candida mantarı ile savaşan gıdalar:

1-Hindistan cevizi yağı

Güçlü bir candida yok edici ve güçlü bir antifungal özelliklere sahip, candida mantarının büyümesini önlerken bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yarayan laurik asit ve caprylic asit içerir.

Isıya dayanıklı olduğu için kızartmalarda ve yemeklerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Günde 2-3 çorba kaşığı tüketebilirsiniz.

hindistan-cevizi-yagli-1-kg-1020-21-b

2-Sarımsak

Çok güçlü antifungal özelliklere sahipken aynı zamanda sindirim sistemindeki iyi bakterileri korur ve güçlendirir. Sarımsak candida mantarı ile savaşta güçlü bir detoks etkisi yapar. Aç karnına tüketmeyin midenizi yakabilir tok karnına ve yemeklerinizde bol bol kullanabilirsiniz.

14233117150-78730800

3-Soğan

Anti-fungal, anti bakteriyel ve anti-parazit özelliklere sahip ve aynı zamanda vücutta biriken aşırı sıvıların atılmasına yardımcı olur. Kokuyu yok etmek için maydonoz ile birlikte tüketebilirsiniz.

sogan-neden-aglatir

4-Yosun

Candida mantarı ile mücadeleye yardımcı olarak tiroid bezinin dengelenmesine yardımcı olur, yosun toksik kirleticileri ve ağır metalleri vücuttan atarak bağırsak yollarını temizler.

jk

5-Şalgam

Güçlü antifungal gıdalardan biridir, salatasını ve turşusunu yaparak tüketebilirsiniz.

anti-fungal-foods-rutabaga

6-Zencefil

Dolaşımı artırarak  karaciğeri temizleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda candida mantarının  aşırı büyümesini ve bağırsak yolunda oluşabilecek iltihabi durumları ortadan kaldırmış olur.

Zencefil kökünün dışını soyun ve rendeleyerek suda 20 dakika kaynatarak süzün ve limon ile birlikte tüketebilirsiniz.

4

7-Zeytinyağı

Anti-mantar özellikleri içerir, bağışıklık sistemini güçlendirerek candida mantarına karşı vücudu uyarır. Kan şekeri seviyelerini düzeltir, candida mantarının büyümesini engeller.

olive-oil-w-olives

8-Limon

Limon kolonda peritaltik hareketini uyarır ve sindirim sistemini güçlendirir. Limonu her seçenekte değerlendirebilirsiniz.

sitruuna-1

9-Kabak çekirdeği

Antifungal, anti-viral ve anti-parazitik özelliklere sahip, güçlü bir omega-3 yağ asitleri bakımından zengin, depresyonu önler, cildin candida mantarı ile savaşına yardımcı olur. Atıştırmalık ve salatalarda kullanabilirsiniz.

hhj

10-Kırmızı pul biber

Sindirim sistemine ve bağışıklık sistemine doğal destek vererek bağırsakların toksinlerden temizleyerek gıdaların sindirilmesine yardımcı olur. Candida mantarının sebep olduğu yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olur. Yemeklerinizde bolca biber kullanın.

11090a9e-b381-4f5a-add7-d20f18dcd631remedy

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı