Sağlık

Boğaz Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Boğaz Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Boğaz ağrıları belirtileri kötüleştiğinde çeşitli çözümler ararız, vücudumuzda tüm enfeksiyonlar harekete geçtiğinde hem ağrı hemde öksürük başlamış olur. Ciddi enfeksiyonlarda doktorunuz antibiyotik almanız gerektiğini önerebilir, ancak hafif enfeksiyonlar dahi olsa çeşitli otlar ve bitkiler dezenfektan, rahatlatma ve iyileştirme özelliğine sahiptir.

maxresdefault

Alerjiler, kuru hava, hava kirliliği, soğuk algınlığı boğaz ağrısına neden olmaktadır. Boğaz ağrısına iyi gelecek besinler şunlardır.

-Bal, yapılan bilimsel çalışmalarda bal boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geldiği ve iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında öksürük giderici ve rahatlatıcı olarak güvenle tüketilebilir.

-Bal, 3 diş sarımsak, yarım tatlı kaşığı pul biber, 1 kaşık saf bal 3 tane karanfil, sarımsak ve pul biber ezilerek karıştırılır, iyileşene kadar günde 3 çay kaşığı tüketin. Çocuklarda ve yetişkinlerde güvenle kullanabilirsiniz.

photos-2013-9-4-8-46-39

-Elma sirkesi ile günde 3 kez boğazınızı gargara yapın,ağız içini temizleyecek iltihabı ve boğaz ağrısını iyileştirecektir.

Apple-Cider-Vinegar-for-Sore-Throat-

-Tuzlu su, her zaman rahatlıkla ağız içi iltihaplarında, diş eti problemlerinde, bademcik ve diş sorunlarında iyileştirme etkisi olmuştur. Ilık su içine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyerek karıştırın günde 3-4 kez gargara yapın.

sea-salt-800x445 Natural-Cures-For-Hoarseness

-Ada çayı, boğaz ağrılarını azaltmaya yardımcı olmuştur, ekinezya ve ada çayı spreyi direk bademciklere püskürtün boğaz ağrısına iyi gelecektir.

Teas-That-Heal-Sore-Throats

-Nane, yağı spreyi kullanıldığında veya yeşili, kurusu her şekilde çok faydalı ve boğaz ağrısı için etkili bir bitkidir. Nane anti-inflamatuar, antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan boğaz ağrısını iyileştirici ve öksürüğe iyi gelmektedir.

taze-nane

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı