Genel

Bilinçaltı Zihin Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bilinçaltı  zihin nedir? ve nasıl çalışır? Bilinçaltı farkındalığın içinde bulunan her şeydir. Bilinçli akıl anılarla, duyularla, duygularla ve yaşadığınız her şeyle ilgili algıdır.

Freud bilinç aklınızın, muazzam bir buz dağının sadece  görünen küçük bir ucudur, yani suyun altındaki buz dağını zihin temsil eder.

Bedenimizin istemsizce kaslarını yöneten, beynimizin biz farkında olmadan bilincimizin dışında çalışmasını sağlayan, gece uyurken bile vücut fonksiyonlarını çalıştıran, beş duyu organı ile algılanan her şeyi her an kayıt altına alan ve gerektiği zaman kullanmak üzere bilincin emrine veren bir parçadır. Bilinçaltı, otomatik olarak davranışlarımızı yönetir.

Bisiklet sürmek, araba kullanmak, yazı yazmak gibi davranışlar bilinçaltı ile alakalıdır.

Bilinçaltını kapasitesi oldukça geniştir, bilinç inandığı her şeye odaklanır, vücudun tüm hareketlerini kontrol eder ve bilinç altına yerleşen hiç bir veri silinmemektedir.

Adli suçların araştırılmasında veya psikoloğa gittiğinizde hipnoz yöntemiyle sizi uyutarak bilinçaltına inerek gerçekleri açığa çıkartırlar.

Bilinç ve bilinçaltı beraber çalışırlar, diğer yandan bilinçaltı rüyalar yoluyla size mesaj gönderir.

Bilinçaltı nasıl çalışır?

1-Bilinçaltı, düşünceleri, davranış kalıplarını, alışkanlıkları, duyguları ve her gün kullanılan güncel bilgileri depolar ve saklar.

2-Bilinçaltı zihin her zaman çalışır, Britanica Ansiklopedisinin yüz katından daha fazlasını saklar.

3-Bilinçaltı beynin yazdığı davranışı, duygusallaştırılmış düşünceleri, umutları ve arzuları bir kalıba uydurmak için gece gündüz çalışan hizmetkar olarak kabul edilir.

4-Bilinçaltı, hayallerin ortaya çıktığı yerdir. Bilinç dışı zihin, biz uyurken çalışır rüyalar ve otomatik düşüncelerin kaynağıdır.

5-Meditasyon ile bilinçaltına emrederek talepte bulunabilirsiniz. Örneğin zevk almak, mutlu olmak gibi bilinçaltı yardımıyla hayal gücü sizi motive ederek gerçeğe dönüştürebilir.

6-Bilinçaltı zihin sürekli rüya görür, çalışır ve gözlem yapar, bu nedenle kişiliğin büyük bir kısmı farkındalığın ötesinde saklanır.

7-Bilim bize duyguların bilişsel işlevlere bağlı olduğunu göstermektedir. Ayrılıklar veya ölüm kalbinizden çok başınızı daha çok etkiler.

8-Kalbiniz kırılırsa zihinsel sağlığınız hasara uğramaktadır.

9-Depresyon aşırı hafıza kaybına neden olabilir, dağılmanın sonucunda göz yaşı dökmek size güneş ışığı etkisi yaparak toparlanmanıza yardımcı olur.

10-Sağlık için ruh halinizi kontrol edin, öfkenin baş ağrısı ile ilişkisi bulunmaktadır. Öfke sonrası yürüyüş ve yoga toparlanmanıza yardımcı olur.

11-Bilinçaltı, hayatımızın %95’ini kontrol ediyor.

12-Bilinçaltı rüyalar yoluyla sizinle konuşur ve mesaj gönderir.

13-Bilinçaltı zihin alışkanlıkları üzerine kuruludur.

14-Bilinçaltı zihin her zaman uyanıktır.

15-Bilinçaltı zihin TV karşısında siz uyuya kalsanız da, bilinçaltı zihin hepsini duyar ve kaydeder.

16-Bilinçaltı, bilinçli akıldan bir milyon kat daha güçlüdür.

17-Bilinçaltı her olayı en ince ayrıntısına kadar kaydeder ve kodlar.

18-Bilinçaltı sizin görmediğiniz her şeyi görür, bazı şeyleri önceden yaşamış gibi hissetmeniz bununla ilgilidir.

Bilinçaltı depoladığı bilgileri yerli yersiz karşınıza çıkartabilir.

 

 

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı