Güzellik

Beş Adımda Göz Makyajı

Beş Adımda Göz Makyajı

silver-and-black-painted-eyesBakışlarınız sizin silahınızdır. Duyguların bir sürü değişimden geçmesi, doğru bir göz makyajı ile büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Birinci adım:

Siyah halkalar birçok kadının en büyük düşmanıdır. Bu halkalar kalıtım, uyku, yorgunluk gibi nedenlerle belirir. Bu sorundan kurtulmak için kapatıcı uygulayarak başlayabilirsiniz. 3 damla kapatıcıyı gözün iç köşesinden başlayarak dış köşesinden doğru parmağınızla yada kapatıcı sıvı ise uygulama fırçası ile cildinize uygulayabilirsiniz.

 

beautiful-eye-make-up-makeup-favim-com-631577              8ccd3b6ace393a8094eb9a4b49fb8157
İkinci adım: Göz kapağınızın üzerine temel olarak makyaj bazı uygulayın. Bu uygulama göz makyajınızı koruyucu bir film tabakası oluşturarak uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

devushka_lico_makiyazh_ulybka_1468
Üçüncü adım: Göz kapaklarını vurgulamak ve kirpiklerinizi belirginleştirmek için koyu renkli bir göz farı ya da kalem ile gözün iç köşesinden başlayarak dışına doğru ince bir çizgi çizin.

Dördüncü adım: Göz farı uygulayın. Göz ve saç rengini dikkate alarak üç renk far seçin. Açık renkten koyuya doğru gökkuşağı mantıyla renk geçişlerini sağlayabilirsiniz. Açık tonu kaş dibine, koyu tonu ise göz boşluğuna uygulayın.

Beşinci adım: Kirpiklerinizi dipten dışa doğru maskara uygulaması ile makyajınızı bitirin. Dilerseniz kirpiklerinizin kıvrık görünmesi için kirpik maşası kullanabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı