Sağlık

Basura İyi Gelen Besinler

Basura İyi Gelen Besinler

Basurun bir çok nedenleri vardır, kabızlık, sindirim bozuklukları, susuzluk, kronik sindirim sorunları, obezite, stres gibi bir çok nedenleri vardır. Basur ağrılarının ilerlemesini önlemek için beslenmenize dikkat ederek, yeterli su tüketerek önemli oranda azaltabilirsiniz. Uzmanların tavsiye ettiği bazı gıdalar basur sorunlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Basura neler iyi gelir?

Donna-con-la-spesa

-Meyve ve sebzeler

Kabızlığı önleyerek sindirim sistemini güçlendirir, gıdalardaki lif oranının yüksek olması sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Bezelye, brokoli, enginar, fasulye gibi yeşil yapraklı sebzeler sindirimi kolaylaştırır.

dott-emilio-alessio-loiacono-medico-chirurgo-antiossidanti-vitamine-invecchiamento-pelle-dieta-chirurgia-medicina-estetica-roma-cavitazione-pressoterapi-grasso-linfodrenante-dietologo-ced5e82120acc04fe0a3e910da73fea14d

-Tahıllar

Kepekli tahıllar besin değeri açısından protein ve lif oranı yüksek olması bir çok vitamin ve minerallerin bulunması açısından sindirimi kolaylaştırır. Kahverengi pirinç, yulaf ve kepekli besinler.

cibo-3

-Yoğurt ve probiyotikler

Yoğurt, kefir bağırsak dostu olan gıdaların başında gelmektedir. Basur olan kişilerin birinci tüketmesi gereken probiyotiklerdir. Bağırsaklardaki zararlı bakterileri atarken sindirimi kolaylaştırır.

Cacik-1

-Sıvı alımı

Bol sıvı tüketerek basur oluşumunu azaltabilirsiniz, sıvı alımı bağırsakları yumuşatarak sindirimi kolaylaştırır ve basur sorununu ortadan kaldırmış olur.

100564

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı