Sağlık

Baş Ağrısına Bitkisel İlaçlar

Baş Ağrısına Bitkisel İlaçlar

Baş ağrısının bir çok nedenleri vardır, stres, migren ve küme baş ağrısı diye çeşitleri vardır. Baş ağrısının diğer nedenlerinden bazıları vücutta her hangi bir sağlık sorunları, mekansal olabilir, beslenmeden kaynaklanabilir veya genetik de olabilir.

What is the Best Natural Sinus Headache Relief- (with pictures)-768120

Kan damarlarının daralmasından ve beyne kan gitmemesinden kaynaklanır. Baş ağrıları vücutta su eksikliği varsa bir nedendir, onun için vücudu susuz bırakmamak gerekir. Günde 8 bardak su içmek kana oksijen gitmesi demek zira damarların daralmasını önler, bir çok rahatsızlıkların ana kaynağı yeterli su içilmemesidir.

1-Zencefil

Kan damarlarının inflamasyonunu azaltarak baş ağrısı oluşmasını engellemiş olur. Zencefil ve limon suyu eşit miktarda karıştırarak günde bir iki kez için, ayrıca kaynayan suyun içine zencefil tozunu kaynatarak soluyabilirsiniz.

06-home-remedies-for-a-headache-ginger

2-Nane

Mentol ve menton baş ağrısını azaltmada etkilidir. Nane çayı kompresi yapabilir veya yeşil naneleri ezerek başınıza yerleştirin ve bir süre yatarak dinlenin, çayını içebilirsiniz. Nane yağ ile alnınıza masaj yapabilirsiniz, badem yağı ve zeytin yağını karıştırarak masaj yapabilirsiniz.

Essential aroma oil with peppermint on wooden background. Selective focus, vertical.

3-Fesleğen

Kas gevşetici özelliklere sahiptir, sakinleştirir ve ağrıyı keser. 3 Yaprak fesleğeni 1 bardak suda kaynatın biraz bal ile tatlandırarak için.

feslegen

4-Lavanta yağı

Yatıştırıcı kokusu migren tedavisinde eskiden beri kullanılmaktadır. Bir kaç damla lavanta yağını bir beze dökerek koklayın ayrıca yatak odanızda bulundurun rahatlatacak ve baş ağrınıza iyi gelecektir.

essential oils for aromatherapy treatment with herbal flowers using chamomile, lemon balm, and lavender on the wooden table

5-Buz paketleri

Soğuk olduğu için iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ağrı üzerinde uyuşturucu etki yapar ve ağrıyı keser.

Tratamente faciale_Unirea SPA_10700

6-Biberiye

Baş ağrısı tedavisinde yatıştırıcı ve inflamatuar özellikleri vardır, biberiye yağı ile alnınıza masaj yapın.

02-home-remedies-for-a-headache-thyme-oil

7-Karanfil

Ağrı kesici özelliklere sahiptir. Karanfili ezerek kokusunu burnunuza çekin veya karanfil yağı ile başınıza masaj yapın.

Cloves (spice) And Wooden Spoon Close-up Food Background

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı