Sağlık

Bal ve Olağanüstü Faydaları

Bal ve Olağanüstü Faydaları

Bal insanlığın bildiği en eski yiyeceklerden biridir, aynı zamanda insanoğlu balı çeşitli hastalıklarda ilaç olarak da kullanmıştır. Tıbbi özellikleri yüzyıllardır kullanılarak günümüze kadar gelmiştir. Bal cildin görünümünü değiştirirken olağan üstü deride iyileştirme özelliği göstermektedir.  Akne tedavisinde, çeşitli yaraların tedavisinde, sivilce ve yara izlerinde yüz maskesi olarak kullanılmaktadır.

 

Yüzümüzdeki yabancı maddelerin ve kirlerin temizliğinde:

Ciltte bulunan bakterileri öldürmek için,

Vücutta ve ciltteki enfeksiyonlara karşı bariyer görevi görerek hastalıklardan korur.

İnfilamasyonu azaltır.

Yaraları iyileştirir.

Sivilcelere iyi gelir.

Akne ve yara izlerini yok eder.

Cildi nemlendirir.

daily-skin-care-routine-at-home-700x400

Yüzde oluşan dış ve iç şartlardan dolayı çeşitli hastalıkları ve tahrişleri iyileştirir.  Deriyi iyileştirmek için bal kullanırken doğal olmasına dikkat edin, özellikle organik olursa ancak cildi iyileştirebilir.  Yapılan araştırmalarda balın antibakteriyel özelliğinden dolayı bakterileri öldürme özelliği olduğu kanıtlanmıştır. Ciltteki yaraları iyileştirerek iltihabi cilt gözeneklerini iyileştirir ve gözenekleri sıklaştırır aynı zamanda siyah nokta ve sivilceler de bakterileri öldürerek kısa sürede iyileşmesine sebebiyet verir.

Honey

Antioksidan özelliğinden dolayı lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Antioksidanlar cilde zarar verebilecek serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olurlar. Toksinlerin oluşumuna izin vermeyerek cildi koruma görevini üstlenir.

Ciltte su moleküllerini tutarak kuru cildi nemlendirir. Bal yaralar üzerine uygulandığında daha hızlı iyileştiği görülmüştür, cilt sorunlarını tedavi etmek için doğal yollardan biridir.

Döküntü, cilt tahrişleri, cildi temizleme ve sivilceleri azaltarak sivilce ve yara izlerini de yok etmektedir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı