Güzellik

Badem Yağının Saçınıza İnanılmaz Etkisi

Badem Yağının Saçınıza İnanılmaz Etkisi

Badem yağı saç sağlığı açısından inanılmaz etkileri bulunmaktadır. E vitamini, proteinler, doymamış yağ asitleri, potasyum ve çinko özelliklerinden ve vitaminlerden zengin badem yağı saç derisi sağlığını korurken kalbin korunmasına da yardımcı olmaktadır.

Badem Yağının Saçınıza İnanılmaz Etkisi

Badem yağı saçın ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri barındırdığı için kafa derisi, kızarıklık, kaşıntı ve alerjik reaksiyonların neden olduğu hastalıkları iyileştirerek kepek oluşumunu engeller saçı nemlendirerek kuruluğu ve saç kırılmalarını önleyerek saç sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.

Badem Yağının Saçınıza İnanılmaz Etkisi

Badem yağında bulunan vitamin ve mineraller saç büyümesini artırırken saça daha fazla parlaklık kazandırmaktadır.

 

Badem yağının saçlar üzerindeki önemli sağlık etkileri şunlardır:

1-Badem yağı saçların uzamasını sağlar

Badem yağı saçınızın parlaklığını artırırken dokusunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır, magnezyum ile yüklü olduğu için saç dökülmelerini de önlemektedir.

Badem yağını kafa derinize masaj yaparak uygulayın ve havluyu sıcak suda ıslatarak başınıza sarın ve yarım saat bekletin, saç dökülmesini azaltırken saç kalitenizi de artırmaya yardımcı olacaktır.

Badem yağı saçların uzamasını sağlar

2-Badem yağı saç köklerini güçlendirir

Kirlilik,  hava şartları saçları kurutur ve dökülmesine neden olarak saç uçlarının kırılmasını sağlar ancak kafa derisine düzenli masaj yaparak öncelikle kafa derisinin sağlığını korumak gerekir.

Badem yağı, hintyağı ve zeytin yağı eşit oranda karıştırarak saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. saç köklerinizi güçlendirerek saçlarınızın sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Badem yağı saç köklerini güçlendirir

3-Badem yağı kepek oluşumunu engeller

Kepek saçlı deride oluşan bir hastalıktır, ölü hücrelerin üst üste birikmesi ve saçlı deriden atılamaması ile oluşmuştur, kafa derisine yapılan nemlendirici masaj ile kepek ve ölü deriden kurtularak saç sağlığını koruyabilirsiniz.

Badem yağı kepek oluşumunu engeller

4-Badem yağı saç parlaklığını artırır

Saçınızı her yıkadığınızda bir iki damla badem yağı saç köklerinize hafifçe masaj yaparak uygulayın, E vitamini içeriği ve yağ asidi nedeniyle saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Badem yağı saç parlaklığını artırır

5-Badem yağı saç derisini tedavi eder

Badem yağı kafa derisi iltihaplanmasının tedavisinde faydalı olmakla birlikte, kimyasal bir çok ürünlere maruz kalındığı için saç derisinde iltihaplanmaya maruz kalarak saç dökülmelerine ve kepeklenmeye neden olabilir. Badem yağı yağ asitleri ve antioksidan içerdiğinden dokuları nemlendirir, yumuşatır ve aynı zamanda kan dolaşımını artırarak kafa derisi iltihabını da yatıştırır.

Badem yağı saç derisini tedavi eder

Badem yağı ile haftada bir kez bakım kompleksi yapın, bir çorba kaşığı badem yağı, 1 e vitamini kapsülü, 1 bepanten kapsül ve 1 yumurta sarısı karıştırarak saçlarınıza dipten uca doğru masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyin sonra ılık su ile yıkayın, eğer badem yağını duruladığınızda saçınızdan çıkmıyorsa durulama suyuna 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin.

Badem yağı saç derisini tedavi eder

6-Badem yağı saç diplerinde iyileştirir

Badem yağı,oluşan kızarıklık, kaşıntı ve alerjik durumlarında kullanıldığında kafa derisini iyileştirir ve saç köklerinin canlanmasını sağlar.

7-Badem yağı saçları kökten uca kadar besler

Badem yağı, hasarları onarır, saç kırılmalarını önler ve saç dökülmelerine engel olur. Lavanta yağı, badem yağı ve yumurta akını karıştırarak saç köklerine masaj yaparak uygulayın başınıza bir havlu sararak yarım saat bekleyin ve ılık su ile yıkayın, haftada bir yaparak saçlar köklerinizi güçlendirerek saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Badem yağı saçları kökten uca kadar besler

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı