Moda

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kural

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Kural

Kadınların birçoğunda ayakkabı tutkusu vardır. Kıyafet seçimine göre ayakkabı, çanta seçimine göre ayakkabı derken birde bakmışsınız ki dolaplar dolmuş ve ayakkabıları koyacak yer kalmamış. Eşinizin yine mi ayakkabı alıyorsun dediğini duyar gibiyim. Kadının en önemli aksesuarı ve vazgeçilmezidir ayakkabı. Kim ne derse desin beğendiyse kesin o ayakkabıyı alacaktır. Şimdi burada neye göre ayakkabı almalıyız hangi ayrıntılara ve detaylara dikkat etmeliyiz ona bakalım.

İster alışverişten birkaç ayakkabıyla dönün isterseniz ayaklarım rahat olsun gerisi önemli değil diyenlerden olun. Ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayakkabılar kıyafet seçimi gibi kişiliğinizin simgesidir aynı zamanda zevkleriniz hakkında çok şey anlatır.

İş hayatınızda ve özel hayatınızda kişisel imajınızın bir parçasıdır. Hepimiz aynı şeyi istiyoruz ince ve uzun görünmek. Sadece giysilerde değil ayakkabı için de geçerli. Ayakkabılarınızla pantolonlarınızı ve çoraplarınızı aynı tonlarda seçerek bir bütün oluşturabilirsiniz.  Bilekten bağlı ayakkabılar ince bileklilere yakışır bunu unutmayın.

Topuklumu düz mü eğer ayakta fazla duruyorsanız düz topuklulardan şaşmayın.  4.5 santimli ayakkabıları tercih edin.  Bacaklarınız kalın ise 2-3 cm ayakkabıları seçin, düz babet türü ayakkabıları aklınıza bile getirmeyin.

İş yerine gidiyorsanız uygun ayakkabı giyin, terliksi ya da sandalet giymeyin. Ayaklarınız küçük ve narinse topuklu ayakkabılar giyin. Ayakkabı seçiminiz boyunuza ve bacak kalınlığınıza uygun olsun. Bacaklarınıza orantılı ayakkabıları tercih edin.  Alabileceğinizin en kalitelisini alın, yuvarlak burunlu ayakkabılar ayakları her zaman küçük gösterir.

Ayakkabı alışverişine öğleden sonraları çıkın, ayaklarınız şiş olacağı için ayakkabı seçiminin en uygun olduğu zamandır.

Ayakkabı ve çantalar aynı olmak zorunda değildir. Ama aynı stilde ve zıt renklerle de kombine yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı