Sağlık

Ayak Tırnak Mantarı İçin Doğal Çözümler

Ayak Tırnak Mantarı İçin Doğal Çözümler

Ayak tırnak mantarları çeşitli nedenlerden oluşmaktadır. Mantarlar, ayak derisinde ve tırnak dibinde sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu hastalık derinin dış tabakasına yerleşerek burada yaşarlar. Mantarlar sert tırnak içerisine de girerek yaşarlar ve tırnağı kalınlaştırarak farklı bir görünüm oluşturur.

Oregano-Oil-For-Toenail-Fungal-Infections

Mantarlar ayak tırnaklarında daha sık görülürken el tırnaklarında nadiren görünmektedir. Tırnak mantarları tırnak kenarına yerleşerek orada yaşama çalışırlar, tırnak köküne doğru çizgisel şekilde hareket ederek tırnağı kalınlaştırır ve bozulmasına neden olur.

Evde çözüm bulacağınız mantar ilaçları şu şekilde hazırlanır:

tea-tree

-Zeytin yaprağı özü

Virüs, bakteri ve mantar mikroplarını öldürerek yok olmalarını sağlar.Candida, tinea gibi mantar problemlerini tedavi etmek için en uygun yöntemlerden biridir.

-Probiyotikler

Bağırsaklarda kötü mantarların büyümesini durdurarak öldürür. Vücutta sağlıklı bir bakterileriyaşam alanını sınırlayarak parazit ve mantar gibi diğer mikropların yayılmasını önler.

 

– Kekik yağı

Tırnak sağlığı için gerekli olan besinler ve yağlardır. Tırnakları mantarlardan korur, antiseptik, antibakteriyel, antiparazit, antiviral ve antimantar özelliklere sahip tırnak mantarı için etkili bir tedavi yöntemidir.Zeytinyağı, kekik yağı karıştırın ve etkin bölgeye sürerek yarım saat bekletin, sonra durulayarak kurulayın. 3 Hafta boyunca günde iki kez uygulayın.

-Elma sirkesi

Mikropları ve bakterileri öldüren dezenfektan bir üründür. Mantarları bölgeleri 20 dakika boyunca elma sirkesi içerisinde bekletin. Her gün içebilirsiniz. Enfeksiyonlarla mücadele etmeye yardımcı olurken tırnak mantarı tedavisinde çok etkilidir.

-Kabartma tozu

Kabartma tozu sporları ve ayak mantarlarını öldürmektedir. Macun haline getirilen kabartma tozu günde iki kez mantarlı bölgelere sürülür, iyileştirici özelliği vardır. Ayrıca ayak kokusunu da nötralize eder.

-Çay ağacı yağı

 

Günde 1 kez mantarlı bölgelere sürülerek uygulanır. Kısa sürede faydasını göreceksiniz. Tırnak mantarı tedavisinde antiseptik olarak antifungal özelliklere sahiptir, aynı zamanda deri enfeksiyonlarında kullanabilirsiniz.

Zeytin yağı ya da hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı çay ağacı yağı karıştırarak pamuk ile mantarlı bölgeye uygulayın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı