Güzellik

Argan Yağının Saç ve Cilt İçin Yararları

Argan Yağının Saç ve Cilt İçin Yararları

Argan ağacının tohumlarından elde edilen argan yağı organik bir üründür. Argan yağı kozmetik sanayinde kullanılır, içerisinde E vitamini saç ve cilt için Sağlığı açısından inanılmaz faydaları vardır.

huile-dargan anti-aging

 

Argan yağının saç ve cilt İçin faydaları:

1-Vücudu nemlendirir

Argan yağını cilt, emilimi kolay kremler gibi kimyasal içeriği bulunmaz  ve rahatsız edici değildir cildi nemlendirir.

2-Doğal saç kremi

Argan yağı saçı yumuşatır ve hatta saç bölünmelerini ve kırıklarını önler, kıvırcık saçlarda saç kremi olarak kullanılabilir.

3-Doğal parlaklık verir

Argan yağı saçlara bakım yaparak doğal parlaklık verir. Avuç içine damlatacağınız bir kaç damla argan yağını saçlarınıza yedirin hem parlaklık verecek hemde bukleleriniz daha güzel görünecek.

argan-oil-rich-shampoo-and-conditioner189_194216_max

4-Mükemmel anti-aging

Cildi yumuşatır, parlaklık verir, kırışıklıkları önler ve cildin genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Antioksidan etkisi vardır, anti-aging etki etmesini istiyorsanız akşamdan yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün sabaha etkisini görürsünüz.

5-Sivilce iyileştirir

Sivilceleriniz varsa argan yağı tedavi edici olarak kullanabilirsiniz.  Yağ asitleri ve E vitamini açısından zengin cildi iyileştirici ve yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır.

huile-dargan-bienfaits-parlonsbio

Bottle of argan oil and argan fruit. Argan oil is used for skincare products.

6-Gebelik sonrası çatlaklarına

Gebelik sonrası oluşan çatlaklara ve sarkmalara karşı argan yağı kullanabilirsiniz, zira cildi sıkılaştırır. Çatlamış dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

7-Kuru ayakları nemlendirir

Çatlamış topuklarınızın ne kadar rahatsız edici olduğunu hepimiz biliriz, özellikle yaz aylarında açık ayakkabı ve sandalet kullandığımızda topuklarımız kurur ve çatlar. Argan yağı ile topuklarınız ve ayaklarınız iyileşir ve yumuşar. Manikür sonra oluşan kesik ve soyulmalara karşı argan yağının iyileştirici özelliğinden yaralanabilirsiniz.

sh_bty_lk_7_0025-sandi_retargan-oil-and-nuts

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı