Güzellik

Antioksidanların Faydaları

Antioksidanların Faydaları

Antioksidanlar serbest radikallere karşı hücreleri korur, enfeksiyonlar ve hastalıklarla mücadele eder vücudun direncini artırır.

antioksidan

Meyve ve sebzelerde bol miktarda antioksidan vardır. Patates, kabak, üzüm, ahududu, brokoli, portakal, çilek, yulaf, fındık, havuç, biber, domates, ayçiçeği tohumu, mısır, soya, soğan, nar gibi meyvelerde bol miktarda antioksidan vardır.

antioksidanlar

Antioksidanın faydaları

  1. Stres ve serbest radikallerle mücadele eder, antioksidan açısından zengin meyve ve sebzelerle beslenerek stresten uzaklaşabilirsiniz.
  2. Anti-inflamasyon, İltihabı kurutur, alfa lipoik asit gibi antioksidanlar  kan dolaşımını ve metabolizmayı artırarak kırışıklıkları ve akneyi azaltmaya yardımcı olur.
  3. Cilt sıkılaştırmak için, cilt üzerinde yaşlanma etkilerini durdurur. Cildin sağlığını korur ve hücrelerin yenilenmesine yardım eder.  Q-10 gibi antioksidanlar kırışıklıkları azaltmak için kozmetik sanayinde de kullanılır.
  4. Akne, yaban mersini, böğürtlen, çilek, ahududu antioksidan açısından en zengin meyvelerdir. Kan akışını düzenleyerek serbest radikallere karşı mücadele eder.
  5. Yara tedavisi,  kan akışını uyararak yara dokusunun iyileşmesini sağlar.
  6. Güneşin bıraktığı hasarları onarır, selenyum, C vitamini ve E vitamini gibi antioksidanlar güneşin verdiği zararlara karşı cildi korur.  Antioksidan kan dolaşımına yardımcı olarak yeni hücreleri oluşmasını sağlayarak soluk ve hasarlı cildi onarır.
  7. Kırışıklıkların önlenmesi, yaşlanma belirtilerini onarmaya yardımcı olur, cilt hasarlarını önlemek için C vitamini ve E vitamini kullanılmalıdır.
  8. Kalp hastalıkları, antioksidanlar kalp hastalıklarına karşı kalbi korur.
  9. Kanser, serbest radikaller kanser riski oluşturmaktadır, antioksidanlar bu hücrelerle mücadele eder.
  10. Sağlıklı saç, yeşil çay saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Bir bardak suyun içinde 2 poşet yeşil çay demleyin ve saç diplerinize sürün saç dökülmesini önler ve büyümesine yardımcı olur.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı