Genel

Ağaçların Enerjisi

Ağaçların enerjisi, akıl, beden, ve ruhsal sorunların iyileşmesine yardımcı olur. Doktorlar antidepresanlar yazmak yerine insanları, doğaya yeşil alanlara yönlendirerek akıl ve ruh sağlığının iyileşmede sakinleştirici etkisi ile tedavi etmektedir..

Varlığımızın ve nefes aldığımızın kanıtı olan ağaçlar, görkemli ve mükemmel renkli görüntüleri ile  barınma, yiyecek, gölge, yakıt ve yapı malzemeleri olarak insanlığın hizmetlerini karşılarken güzelliği   aynı zamanda verdiği pozitif enerji ile her zaman rahatlamamızı sağlamışlardır.

Nice şiirlere, romanlara, şairlere ve sevgililere görgü tanıklığı yapmış ve ilham vermiştir o, güzel ve görkemli ağaçlar.

Bir ev inşa ettiğimizde hemen bahçesine ağaç ve çiçek dikmeyi planlarız, biliyoruz ki bize enerji vererek ve gölgesi ile serinleterek bizi kucaklayacaktır.

Kimi ağaçlar kozalakları, fıstık çamı, çay ağacı, ıhlamuru, kiminin köklerinden, yaprak ve dallarından şifa niyetiyle yararlanırken yine insanlığa hizmet etmekte ve şifa vermekte, sadece insanları değil, kuşlar, böcekler tüm canlılara kucak açmıştır ağaçlar.

-Ormandaki yürüyüşler, konuşmalar yapraklardan yayılan taze oksijen soluyarak zihni temizlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda ağaçların enerjisi beş duyu organını da harekete geçirmektedir.

-Sesler, kokular, manzaralar, dokular ve havanın tadı gibi beş duyu organlarını canlandırarak tedavi etmektedir.

-Ağaçlar nefes alabilen, yiyecek, barınak, ilaç, meyve, kereste ve güzellik gibi bir çok olanaklardan faydalanmamızı sağlarlar.

-Ağaçlar dünyadaki en çok ruhsal açıdan gelişmiş  ve enerjisi yüksek bitkilerden biridir.

-Sürekli gökyüzüne ışığa uzanarak meditasyon yapıyorlar, ağaçların enerjisi yüksek, ve kendi aralarında doğal dilleri ile birbirleriyle iletişim kurarlar.

-Siz gidip bir ağaca sarıldığınız da sizi rahatlatacak, negatif enerjinizi alarak size pozitif enerji vererek ruhsal ve bedensel olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

-Ağaçlar negatif enerjiyi alarak yararlı enerjiye dönüştürür, hareketsiz durur ancak enerjisini ve evrensel gücünü göklerden alır.

-Ağaçlar, ancak % 30’unu toprak ve sudan alır, geri kalan yüzdeyi ise ışıktan alır.

Ağaçların enerjisi yüzyıllardır insanlara şifa ve ilaç olarak kullanmışlardır, uzmanlar sadece yeşil alanlarda bulunan kişilerde 3 dakika da stres düzeylerini kan basıncını düşürdüğünü bulmuşlardır.

-Çam ağaçları ölümsüz ağaçlardır, ağaçlar olmadan hiç bir şey yapamayız, ağaçların enerjisi bize düşünmeyi sağlar. Plato ve Aristoteles zeytin ağaçları altında gezinirken ve otururken en verimli bilimleri düşünmüşlerdir.

-Budha bo ağacının altında meditasyon yaparken aydınlanmayı buldu, İsaac Newton oturduğu elma ağacında kafasına bir elmanın düşmesiyle yer çekimi teorisini bulmuştur.

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı